pdf H C L Nr 7 aprobarea contului de executie a bugetului de venituri si cheltuieli al comunei Stanilesti, judetul Vaslui, la data de 31 12 2018

By 59 downloads

Download (pdf, 595 KB)

H.C.L. Nr. 7 aprobarea contului de executie a bugetului de venituri si cheltuieli al comunei Stanilesti, judetul Vaslui, la data de 31.12.2018.pdf

Stanilesti, com. Stanilesti
Jud. Vaslui, Romania
Tel: 0235/483016
Fax: 0235/483122

Despre comuna Stanilesti

Bine ati venit pe site-ul nostru!

Satul Stanilesti este un sat vechi razesesc, format in jurul anului 1400, in vremea domniei lui Alexandru cel Bun care da act de proprietate dvornicului Oana ,care a avut urmas pe Stanila,de unde vine si numele satului de astazi.

Satele componente s-au dezvoltat dupa reforma agrara din 1864 si 1921.

Citeste mai departe...

Harta Judetul Vaslui